ALARM SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Alarm sistemleri farklı konfigürasyonlara sahiptir. Manyetik kontaklar ve hareket sensörleri ile çalışabilen sistemlere, açık alanda etkili detektörler de entegre edilebilir. Örneğin, evinizin bahçesinde veya benzeri bir açık alanda hareketlerin tespit edilmesini sağlayan alan detektörleri bu alanlara giriş yapılması durumunda sistemi tetikleyip uyarı verebilir. Elbette yapının giriş ve çıkışlarında ve içerisinde, sistem bahsettiğimiz kontaklar ve detektörler ile tetiklenir. Yapının kapı ve pencerelerine bağlanacak manyetik kontaklar, bu giriş-çıkış birimleri hareket ettiğinde sistemi tetikler. Hatta dilerseniz henüz kapı veya pencereler açılmadan uyarı oluşturan, darbe sensörlerini de kullanabilirsiniz. Bu sayede kötü niyetli kişiler kapınızı zorladığında da uyarı alabilmeniz mümkündür. Alarm sistemleri kurulumu yaparken biz sizin ihtiyaçlarınızı baz alıyoruz. Sistem hangi şekilde daha verimli çalışacaksa, size o ürünlerin yer aldığı bir yapı kuruyor ve güvenliğinizi en üst seviyede sağlıyoruz.

 

DESİ KABLOLU & KABLOSUZ ALARM SİSTEMLERİ

DESİ Ev ve iş yeri alarm sistemleri kurulacak olan mekânın güvenliğini sağlamak amacı ile kablolu veya kablosuz olmak üzere iki faklı sistemden oluşur. Kablolu sistemler kablosuz sistemlere göre daha az maliyetlidir. Kablosuz sistemler ise alarm sistemi kurulacak mekanın dekorasyonuna zarar vermemek için kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir. Kablolu alarm sistemlerine göre fiyat olarak biraz daha pahalıdır. Ancak bu tercih profesyonel kadromuzun güvenliğinizden taviz vermeden yapacağı keşif ile belirlenmesi gerekir. Kablosuz ekipmanların haberleşmek için enerjiye ihtiyaçları vardır, bu enerjiyi karşılamak amacı ile içlerinde lityum pil mevcuttur. Kullanıma bağlı olmak ile beraber 6 ay ile 2 yıl arasında bu sistemlerin pillerinin değişmesi gerekmektedir.

 

DESİ HS 102 WTKS NEDİR

DESİ Alarm Sistemlerinin HS 102 modelleri profesyonel alarm modelleridir. Kablosuz olarak 32 adette kadar arttırılabilir ekipmanları kablolu olarak da 6 Zone ile istenildiği kadar paylaştırılabilir. DESİ HS 102 serisinde dahili siren dahili kaypat, dahili PTT telefon arama özelliği, ve Uzaktan kumanda vardır. alarm anında ev veya işyeri telefon hattınız üzerinden, önceden belirlediğiniz 6 kişiye kadar arayıp 10 saniyelik sesli mesaj bırakır ve alarmdan haberdar eder. Elektrik kesilmelerine karşın 48 saate kadar dayanabilir, bu sisteme tanımlı dedektörlerin sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

 

DESİ MİDLİNE NEDİR

DESİ Midline Alarm sistemi kablosuz alarm sistemidir. Ana tümü birleşik bir üniteden oluşur, kablosuz ekipmanlara göre tasarlanmış bir üründür. DESİ Midline alarm serisine kapı kontağı dışında kablolu dedektörler bağlanamaz. MİDLİNE alarm sisteminde keypad yani alarmı devreye alama veya devre dışı bırakmak için tuş takımı yoktur. Alarmı paket içeriğinde çıkan 2 adet uzaktan kumanda ile devreye alınır ve devre dışı bıraktırılır. DESİ MİDLİNE alarm sistemini 6 adet uzaktan kumanda ile 8 adet RF dedektör tanıtılabilir. Bu sistemde telefon arama özelliği mevcut değildir.

 

DESİ ALARM NEDİR

DESİ Alarm Güvenlik Sistemleri 1990 yılından bu yana Türkiye geneline alarm güvenlik sistemlerini kendi bünyesinde bulunan Türk mühendislerin tasarladığı alarm sistemleri ve savunma sistemleri konusunda üretim yapan yerli sermaye bir markadır. Kuruluşundan bu güne kadar DESİ Alarm Güvenlik Sistemleri hiçbir yabancı sermaye ortaklığı olmadan tamamı ile yerli sermaye ve kendi tasarladığı birçok ürün ile müşterilerine hizmet veren bir kuruluştur. DESİ üretimini yaptığı bütün ürünleri sanayi bakanlığı tarafından onaylı ve 2 Yıl Garantilidir.

 

ALARM SİSTEMİNİN TELEFON İLE ARAMASI

DESİ Alarm sistemleri, Alarm anında belirlenen 6 adet telefon numarasını arayıp sesli mesaj bırakması ve alarmdan haberdar olmanızı sağlar, bunun için ev veya işyerinizde sabit telefon hattına ihtiyaç vardır. Sabit hattını alarm paneline bağlanır ve sabit hattınız üzerinden belirlediğiniz numaraları tek tek önceden belirlenen numaraları arama sırasına göre aramaya başlar ve 10 saniyelik kayıtlı sesli mesajı dinletilir. Eğer alarm sistemin bağlandığı mekanda sabit telefon hattı yok ise ve alarm anından haberdar olmak istiyorsanız bunun için alarm paneline GSM sim kart Modül telefon arayıcı eklenir ve alarm sistemi alarm anında GSM sim kart modülü kullanarak aramaları gerçekleştirmeye başlar. Kullanıcı tarafında daha önceden alınmış sim kartın bölgede en iyi çeken operatör olmasına dikkat edilmelidir.