Eyüp Akıllı Alarm Sistemleri

Akıllı alarm sistemi, ev ve işyerlerinde yangın, gasp, hırsızlık, soygun, sağlık sorunu gibi acil durumlarda, kullanıcının güvenliğini sağlamak ve ihtiyaç halinde yardım çağırmak için tasarlanmış elektronik bir sistemdir. Acil durum algılandığında ışık, siren veya otomatik olarak telefon bağlantısıyla gerekli yerlere haber edilir.

Eyüp Desi Alarm Nasıl Çalışır?

Her duruma göre farklı alarm sistemleri ve bu durumları algılayabilecek farklı sensörler geliştirilmiştir. Evde veya işyerlerinde, kapı ya da pencerenin açılması, içerde bir canlının hareketinin algılanması, cam kırılma sesi, içeride duman algılama gibi durumların, sensörler tarafından algılanması ile Eyüp alarm sistemleri devreye girer ve sinyal gönderilir. Gönderilen sinyaller, alarm izleme merkezine ve kullanıcıya iletilir.

Eyüp Alarm Sistemleri

Firmamız tarafından uygulanan alarm sistemleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler.

Hırsızlık alarm sistemleri: Hareket sensörü, manyetik kontak, cam kırılma detektörü, para tuzağı gibi sensörler aracılığıyla hırsızlık algılanırsa alarmın sinyal vermesiyle sirenler çalmaya başlar. Caydırıcı özellikte olan bu sinyaller, firmanın izleme merkezine ulaştırılarak ilgili birimler durumdan haberdar edilir.

Yangın alarm sistemleri: Ev ve işyerlerinde yangın tehlikesi için ısı ve duman detektörlü alarm sistemi tercih edilir. Detektörlerin ısı veya dumanı algılaması üzerine izleme merkezi harekete geçer ve ilgili adrese itfaiye çağırılır.

Gaz kaçağı alarmı sistemi: Gaz kaçağı gibi durumlarda ise gaz detektörleri kaçağı algılayarak alarm sinyali verir ve bölgeye ilgili birimlerin yönlendirilmesini sağlar.

Acil sağlık butonu: Herhangi bir sağlık problemi yaşanması halinde şifreleme panelinin üzerindeki buton veya panik butonu ile alarm izleme merkezine ve belirlenen kişilere bilgilendirme yapar ve sağlık personelini yardıma çağırır.

Panik butonu: Şifreleme paneli üzerinde bulunan panik butonu yangın, tehdit, sağlık, hırsızlık gibi durumlarda kullanılır.

Alarm Sisteminin Faydaları

Eyüp akıllı alarm sistemleri, kullanıcılarına ev ve işyeri güvenliğini koruma konusunda çeşitli alarm sistemleri ile hizmet vermektedir. Gaz kaçağı, yangın, hırsızlık gibi durumları anında tespit ederek erken müdahale imkânı sunar. Kokusu hissedilemeyen gazların erken belirlenmesi ile zehirlenmelerin önüne geçer. Kişi ev dışındayken bile uzaktan kontrol sağlanabilir ve güvenlik en üst düzeyde tutulur.

Firmamız istenilen her tür alarm sistemini, yerinde inceleme ve araştırma yaparak uygun standartlarda sistem kurulumunu gerçekleştirmektedir.

 

Summary
Author
Publisher Name
Desi Alarm Ve Güvenlik
Publisher Logo

Bir cevap yazın