Birçoğumuz alarm sistemi güvenlik sistemi ile korunan bir evde tamamen güvende hissederiz, ancak güvenlik araştırmacıları türkiyede ve dünyada, en popüler güvenlik sistemi markalarının bazılarını önüne geçmek için farklı çoğaltılmış yollar buldu ve ilaveler ediliyor.

Gaziosmanpaşa Alarm Bayileri

Alarm sistemleri; iş yerleri veya evlerde, güvenliği korumak ve acil durumlarda gereken önlemi almak adına tasarlanmış elektronik güvenlik sistemidir. Hırsızlık, gasp, yangın, su baskını, acil sağlık problemleri gibi durumlarda, sisteme bağlı sensörler aracılığıyla alarm devreye girer ve izleme merkezine bildirim verilerek gerekli önlemlerin alınması sağlanır.

Alarm Sistem Parçaları

Gaziosmanpaşa alarm sistemleri istenmeyen olumsuz durumların algılanması, sistemin alarm vermesi ve ilgili birimlerin yönlendirilmesi için çeşitli bağlantılar kurar. Uygulama alanında yapılan keşif sonucunda bu parçaların montaj noktaları belirlenir. Sistem bağlantılarında kullanılan parçalar:

  • Şifre paneli
  • Duman detektörü
  • Manyetik kontak
  • Hareket detektörü
  • Harici siren
  • Gaz sensörü
  • Işıklı siren

Alarm Sistem Çeşitleri

Yangın alarm sistemi: Ev veya iş yerlerinde çıkabilecek bir yangın önlem alınmadığı durumda anında her şeyi küle çevirebilir. Hassas duman sensörlerimiz, yangını büyümeden fark eder ve önlem alınması için itfaiye ekiplerinin yönlendirilmesini sağlar.

Hırsızlık alarm sistemi: Özellikle iş yerlerinde sıkça yaşanabilen hırsızlık olayları, sisteme bağlı hareketsensörü, para tuzağı, cam kırılma sensörünün vasıtasıyla izleme merkezine sinyal gönderir. Alarmın devreye girmesiyle çevreye sinyal verilerek çevredeki insanlar duruma karşı uyarılır.

Su baskını alarm sistemi: Açık unutulan musluklar, bina tesisat sorunları, tıkanmalar bir anda evi göle çevirebilir. Bu da hem evde hem iş yerlerinde maddi kayba sebep olabilir. Elektrik aksamına temas etmesiyle daha büyük sorunlar da yaşanabilir. Gaziosmanpaşa alarm sistemleri ile sorun büyümeden anında müdahale sağlanır.

Gaz kaçağı alarm sistemi: Gaz sızıntısı, insan hayatı açısından oldukça önem taşır. Özellikle kokusu olmayan gazların fark edilememesi hayati kayıplara yol açmaktadır. Gaz sensörü durumu hemen algılar ve gerekli uyarıları yapar.

Acil butonu: Şifreleme paneli üzerinde bulunan acil butonu, acil tıbbi yardım gerektiren sağlık sorunlarında, butona basılmakla sağlık ekiplerinin ulaşımı sağlanır.

Panik butonu: Hırsızlık, tehdit, gasp, gibi durumlarda buton aracılığıyla izleme merkezine bildirim verilir ve gerekli birimler yönlendirilir.

Alarm Sisteminin Önemi

Günlük hayatta evde ve iş yerlerinde çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalınabilir.  alarm sistemleri olası risklere karşı profesyonel ekibiyle kaliteli hizmet sunmaktadır.

Summary
Review Date

Bir cevap yazın