Kadıköy Alarm Sistem Fiyatları

Alarm sistemleri, ev veya iş yerlerinde oluşabilecek hırsızlık, yangın, gasp, su baskını, soygun, acil müdahale gerektiren sağlık problemleri gibi durumlarda alan güvenliğini sağlamak ve ilgili birimlerin uyarılmasını sağlamak için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir. Kadıköy alarm sistemleri çeşitli alarm sensörlerinin belirli noktalara yerleştirilmesiyle, herhangi bir olumsuz durumda, uyarıcılar devreye girer ve gerekli önlemler alınır.

Alarm Sistemi Elemanları

Kadıköy alarm sistemleri ev veya iş yerlerinde istenmeyen durumların algılanmasını sağlayan çeşitli elemanlar kullanır. Bu elemanlar, uygulama alanında önceden yapılan ekspertiz çalışması sonucunda yerleştirilecekleri noktalar belirlenir. Bu elemanlar:

  • Şifre paneli
  • Manyetik kontak
  • Harici siren
  • Işıklı siren
  • Hareket detektörü
  • Gaz sensörü
  • Duman detektörü

Alarm Sistem Çeşitleri

Hırsızlık alarm sistemi: Ev veya iş yerlerinde en çok görülen olaylardan biri hırsızlık yaşanmasıdır. Hırsızlık alarm sistemleri, manyetik kontak, hareket sensörü, para tuzağı sensörü, cam kırılma detektörü tarafından hırsızlık algısı oluştuğu an sinyaller devreye girer ve izleme merkezine bildirilir.

Su baskını alarm sistemi: Ev veya iş yerlerinde sıkça yaşanabilen bir durumda su baskınlarıdır. Bu durum maddi kayıplara sebebiyet verebileceği gibi, özellikle iş yerlerinde elektronik cihazlardan kaynaklı daha büyük sorunlar yaratabilir. Su baskını alarm sistemi ile erken müdahale etmek mümkündür.

Yangın alarm sistemi: Küçük bir kıvılcım erken önlem alınmazsa büyük yangınlara dönüşebilir. Hassas duman sensörleri yangını hemen fark eder ve büyümeden izleme merkezine bildirim göndererek itfaiyenin yönlendirilmesini sağlar.

Gaz kaçağı alarm sistemi: Özellikle iş yerlerinde çeşitli gaz sızıntısı problemleri yaşanabilmektedir. Doğalgaz gibi kokusuz gazlar ise fark edilememekte ve hayati kayıplar yaşanmaktadır. Hassas gaz detektörleri en ufak gaz kaçağını dahi algılar ve gereken uyarıları yapar.

Acil sağlık butonu: Acil müdahale gerektiren sağlık problemlerinde, şifreleme paneli üzerindeki butona basmak yeterli olacaktır. Bu şekilde sağlık personelinin yönlendirilmesi sağlanır.

Panik butonu: Hırsızlık, sağlık sorunu, tehdit, gasp, yangın gibi acil durumlarda panik butonuna basılarak izleme merkezine bildirim verilir ve gerekli birimler yönlendirilir.

Alarm Sisteminin Önemi

Alarm sistemleri ile ev ve iş yerlerinizde her türlü riske karşı güvenliğiniz sağlanmış olur. Kadıköy alarm sistemleri olarak, alanında uzman kadromuzla, profesyonel ve kaliteli ürünlerle hizmet vermekteyiz.

Alarm güvenlik sistemlerine kaçınılmaz olan bir diğer dezavantaj ise, her şey gibi hırsızlığa uğrayabiliyor olmasıdır. Pratik bir mesele olarak savunmasız olduğu düşünülen bir yer gibi  gözükmez bu girişimin çoğunun çoğu suçlunun kinden çok daha fazla özveri ve incelik gerektirir, ancak akılda tutulması gereken bir şey var. Sisteminizin güvenlik açıkları ile birlikte güncel kalmasını sağlayın ve bırakın.

Summary
Author
Publisher Name
Desi Alarm Ve Güvenlik
Publisher Logo

Bir cevap yazın