alarm sistemleri, iş yerinizi hırsızlık gibi art niyetli girişimlere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda gaz kaçağı, yangın, tehdit, sağlık problemleri, gasp, su baskını gibi durumlara karşı önlem alır. Firmamız ücretsiz keşiflerle, iş yerinizin yapısına göre uygun eleman tespiti yaparak kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Alarm sistemleri isteğe göre kablolu veya kablosuz olarak bağlantıları yapılmaktadır.

Kablolu alarm sistemi: Manyetik kontak, harici siren, hareket detektörü, ve tuş takımının kablolar vasıtasıyla alarm paneline bağlanmasıdır. Bu panelin, elektrik bağlantısı veya telefon hat bağlantısı üzerinden çalışması sağlanır.

Kablosuz alarm sistemi: Bu sistem pille çalıştığından dolayı, kablo bağlantısına ihtiyaç yoktur. Ayrıca hareket detektörü ve manyetik kontağın panel bağlantısı için kablo kullanılmamaktadır.

Alarm Sistem Parçaları

Silivri alarm sistemleri, olası tehlikelere karşı sistemi harekete geçirmek için çeşitli elemanlar kullanır. Bu parçalar yapılan keşif ile uygun görülen noktalara yerleştirilir. Tehlike anında bu parçalar sistemi harekete geçirir. Bunlar:

  • Manyetik kontak
  • Hareket detektörü
  • Şifre paneli
  • Gaz sensörü
  • Işıklı siren
  • Harici siren
  • Duman detektörü

 

ornek-3

Ev Alarm Çeşitleri

Silivri alarm sistemleri, yaptığı keşifler neticesinde uygun sensör ve detektör kurulumu yaparak iş yeri güvenliğini maksimum seviyeye çıkarır.

Yangın alarm sistemi: Hassas duman detektörleri yangını anında tespit eder ve yangın kontrolden çıkmadan i yeri sahibine ve izleme merkezimize bildirim sağlar.

Hırsızlık alarm sistemi: Hırsızların girebileceği noktalara yerleştirilen hareket detektörleri, para tuzağı sensörü, manyetik kontak gibi detektörler tarafından ilgili birimler yönlendirilir.

Su baskını alarm sistemi: İşyerlerinde yaşanabilecek su baskınları ile özellikle elektronik eşyaların zarar görmesiyle çok büyük maddi kayıplar yaşanabilir. su baskını alarm sistemi ile bu kayıplar en aza indirilir.

Gaz kaçağı alarm sistemi: İş yerlerinde kullanım alanlarına göre çeşitli gaz sızıntıları olabilir. Özellikle kokusuz gazlar fark edilememekte ve zehirlenmelere bağlı hayati kayıplar yaşanabilmektedir. Hassas gaz sensörleri, durumu erkenden fark eder ve gerekli yerlere bildirir.

Acil sağlık butonu: Yaşanacak herhangi bir sağlık sorununa karşı yardım ve ambulans çağırmak için şifreleme panelindeki acil butonu kullanılır.

Summary
Author
Publisher Name
Desi Alarm Ve Güvenlik
Publisher Logo

Bir cevap yazın