Beşiktaş Alarm Sistem Kurulumu

Bir binanın güvenliğini, alarm sisteminin kaliteli olması kadar, kurulumunun iyi bir şekilde yapılmış olması da belirler. Sistemin beklentileri karşılayabilmesi için profesyonel eller tarafından kurulumu yapılmalı ve bakımının prosedürlere uygun olması gerekir.

Beşiktaş alarm sistemleri, firmamız uzman personeliyle her türlü alarm sistem kurulumunu yapmaktadır. Sistem kurulumu yapılmadan önce yerinde keşifler yapılır. Koruma altına alınması gereken noktalar tespit edilir ve sistem elemanlarının konumları belirlenir. Parçaların uygun noktalara yerleştirilmesi, risklere karşı hızlı müdahale için önemlidir.

Alarm Sistemini Oluşturan Parçalar

Alarm paneli: Elektrik ve telefon hatlarının yakınlarına takılır. Panel seçimi, kullanılacak sensör sayısına göre zone sayısı belirlenerek yapılmalıdır. Ayrıca panelin hırsızlar tarafından fark edilmeyecek bir yerde olması gerekir.

Tuş takımı: Dış kapıya en yakın noktaya takılması gereklidir.

Harici siren: Evin dışında bir noktaya yerleştirilir.

Hareket sensörü: Hırsızlık riski bulunan noktalara yakın yerleştirilir. Keşif sırasında gerekli detektör sayıları belirlenir. Pencere kenarları, garaj girişi, merdiven gibi noktalar dikkate alınmalıdır.

Manyetik kontak: Hırsızlık riski taşıyan kapı ve pencerelere takılır. Pencere sayısına göre manyetik kontak sayısı keşif ile belirlenir.

Duman detektörü: Yangın çıkma tehlikesi bulunan yerlere takılır.

Alarm Sistemi Kurulumu

Beşiktaş alarm sistemleri tarafından keşif işlemi yapıldıktan sonra, kablolama yöntemi ile bütün elemanlara ayrı kablolar çekilir. Panel içerisindeki kabloların hangi elemana ait olduğu üzerine yazılarak belirlenir.

Kablolama yapıldıktan sonra montaj işlemine geçilir. Keşif sırasında yerleri belirlenen detektör bağlantılarının montajları yapılır.

Programlama işleminden sonra sistem test edilerek sensörlerin algılama şekli ve hızı, alarm anında sirenin çalması, telefon araması yapıp yapmadığı kontrol edilir.

Alarm Sistemi Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Alarm sistemi kurulumunun profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde ileride ciddi sıkıntılar yaşanmasına sebep olur.

Alarm sistemi montajını yapan teknisyenlere, siren sabotaj bağlantısı yapıp yapılmadığı mutlaka sorulmalıdır. Zira hırsızlar tarafından, alarm sistemi devre dışı bırakılabilir.

Beşiktaş alarm sistemleri olarak, uzman teknik ekibimizle ev ve iş yerlerine, çeşitli alarm sistemi kurulumu yapmaktayız. Ayrıca arıza veya acil durumlarda 7/24 teknisyen hizmeti sağlanmaktadır.

 

 

Summary
Author
Publisher Name
Desi Alarm Ve Güvenlik
Publisher Logo

Bir cevap yazın